Трансплант-координаторка Волинської обласної лікарні Тетяна Мигалега розповіла, що за перші дні серпня 8 волинян дали згоду на посмертне донорство. Дана кількість є високою, так як за останні два роки були такі ж показники, передає Луцьк24.
Чому волиняни почали давати посмертні згоди на донорство органів?
У соціальних мережах почали розголошувати тему донорства після смерті, через що жителі Волинської області почали підписувати згоду на трасплантування. Тетяна Мигалега розповіла, що буквально через декілька днів після цього восьмеро місцевих жителів дали згоду на посмерту пересадку органів.
Чи є ризики для населення після підписання згоди на донорство?
Тетяна Мигалега заспокоїла українців, повідомивши, що всі дані людини залишаються конфіденційні. Навіть якщо людина перебуває в лікарні, і у неї немає шансів на життя, то лікарі не мають гадки, чи підписала вона згоду на донорство органів після смерті. Коли спеціалісти офіційно підтвердять смерть людини, вже після цього вводяться дані і програма повідомляє, чи давав громадянин України згоду на право вилучати її органи. Окрім самої людини ніхто не може давати таку згоду, навіть близькі родичі.
