Під час оформлення внутрішнього або закордонного паспорта необхідно сплачувати адміністративний збір. Виявилося, що за певних умов громадяни України можуть бути звільнені від сплати, передає Луцьк24.
У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій розповіли, що українці можуть не платити за оформлення паспорта у наступних випадках:
- якщо паспорт громадянина України оформлюється вперше;
- якщо проти людини був встановлений факт позбавлення волі внаслідок агресії Росії, та заява на оформлення паспорта повинна бути надана не пізніше одного року з дня звільнення;
- від сплати можуть звільнятися окремі категорії осіб за рішенням органів місцевої влади.
Сьогодні ще існують українці, які мають паспорт радянського зразка. Їм рекомендовано якнайшвидше змінити документи, так як можуть виникнути проблеми з оформленням соціальної допомоги.
