В Україні розглядають можливість запуску нового фінансового інструменту, пов’язаного з державними землями. Йдеться про земельні облігації, які можуть випускатися під майбутній дохід від суборенди земельних ділянок.
Про це повідомив голова Фонду державного майна Дмитро Наталуха, передає Луцьк24.
За його словами, у державній власності перебувають сотні тисяч гектарів землі, значна частина яких уже передана у довгострокову суборенду через відкриті аукціони.
У ФДМУ вважають, що стабільний прибуток від оренди можна використовувати як основу для створення державних облігацій. Оскільки договори суборенди укладаються на тривалий термін, такі надходження є прогнозованими та можуть забезпечити надійність нового інструменту.
За попередніми оцінками, при нинішніх ринкових ставках оренди дохід від державного земельного банку може сягати близько 16 мільярдів гривень щороку. Використання облігацій дозволило б отримувати частину цих коштів швидше, не очікуючи щорічних виплат протягом багатьох років.
Водночас подробиці щодо подальшого використання залучених коштів наразі не розголошують.
Також у Фонді державного майна наголошують, що для максимальної ефективності механізму потрібно передати в прозору оренду якомога більший обсяг державних земель.
