Жителі Луцька та Луцької громади зібралися сьогодні, щоб вшанувати пам’ять жертв масового розстрілу, що стався у Луцькій тюрмі 82 роки тому. 23 червня 1941 року більше 2000 чоловіків та жінок були жорстоко вбиті внаслідок одного з найбільш потрясаючих злочинів НКВС проти населення Волині на зорі Другої світової війни.
На той час Луцька тюрма була розташована в приміщенні колишнього монастиря Бригідок, в якому нині знаходиться Свято-Архангельський монастир ПЦУ. Архівні документи показують, що станом на 10 червня 1941 року тюрма містила 2117 в’язнів.
Ці люди були засуджені за свої переконання і погляди, що суперечили тоталітарному режиму. Серед жертв були патріотично налаштована молодь, священнослужителі, а також представники наукового та творчого середовища.
Сьогодні, вшановуючи пам’ять цих жертв, ми пам’ятаємо про їхній мужній опір та боротьбу за свободу думки, нагадуючи всім про трагічні наслідки злочинів тоталітаризму.
