25 вересня 2024 року Президент України Володимир Зеленський виступив на загальних дебатах 79-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку.
Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський, передає Луцьк24.
Володимир Зеленський говорив про ядерну небезпеку, яка наразі нависла не тільки над Україною, але і над всією Європою. Президент Зеленський розпочав свій виступ із нагадування про тривожну ситуацію навколо Запорізької АЕС. Він зазначив, що в березні 2024 року отримав найжахливіший звіт про російську повномасштабну агресію проти України. За його словами, російські ракети літали поблизу найбільшого ядерного реактора в Європі, який знаходиться на Запорізькій АЕС. Зеленський наголосив, що росіяни здійснювали ці напади, не думаючи про можливі наслідки. Він визнав, що це були найтривожніші хвилини війни, коли ніхто не знав, чи вдарить Росія по ядерних об’єктах і як це може статися.
Президент Зеленський також поінформував про нові загрози з боку Росії. За його словами, нещодавно він отримав звіт від української розвідки, в якому йдеться, що Путін знову планує атаки на ядерні реактори України та іншу критичну інфраструктуру. Метою цих дій, за словами Зеленського, є від’єднання ядерних реакторів від системи енергопостачання України, а також від системи енергопостачання інших країн.
Ці дії можуть призвести до того, що мільйони людей залишаться без світла, води та тепла взимку. У таких умовах життя стане неможливим, особливо у великих містах.
