У Луцьку місцевий підприємець отримав покарання за схему незаконного переправлення чоловіків, які підлягали мобілізації, за межі України. Як встановив суд, протягом двох років він співпрацював із невстановленими особами, використовуючи державну систему «Шлях» для внесення неправдивих даних.
Про йдеться у вироку Луцького міськрайонного суду, передає Луцьк24.
За даними слідства, з квітня 2023 року до квітня 2025 року чоловік за грошову винагороду допомагав ухилянтам отримати статус водіїв міжнародних перевезень, що дозволяло їм легально залишати країну. Для цього у систему «Шлях» вносилися фальсифіковані відомості про транспортні засоби та перевізників. Серед зазначених автомобілів — «Fiat Ducato», «Mercedes-Benz Sprinter», «Renault Master» та «Opel Movano».
Всього, за офіційною інформацією, через ці дії за кордон незаконно вибули щонайменше п’ятеро чоловіків. Кожен з них заплатив за «послугу» суму від майже 75 до понад 217 тисяч гривень. Усього підприємець 103 рази вносив неправдиву інформацію у систему «Шлях».
Обвинуваченого притягнули до відповідальності за частиною 3 статті 332 Кримінального кодексу України — за організацію незаконного перетину державного кордону, скоєного з корисливих мотивів і за попередньою змовою.
23 червня 2025 року підприємець визнав свою провину та уклав угоду з Луцькою окружною прокуратурою. Луцький міськрайонний суд 9 липня затвердив цю угоду, призначивши фігуранту справи покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі. Водночас, згідно зі статтею 75 ККУ, його звільнили від реального відбування покарання — замінивши терміном випробування на два роки.
Наразі вирок ще може бути оскаржено в апеляційному порядку.
