На Волині відбулося засідання Екологічної комісії обласної ради, присвячене критичній ситуації з поширенням сказу серед диких тварин.
Про це повідомляє Держспоживслужба, передає Луцьк24.
За останній час популяція диких хижаків, зокрема червоної лисиці, суттєво зросла. Причиною цього стало обмеження полювання під час воєнного стану.
Різке збільшення чисельності тварин призвело до росту кількості неблагополучних пунктів по сказу, частіших випадків проникнення лисиць у двори та зростання небезпеки для життя людей і свійських тварин.
Керівник Головного управління Держпродспоживслужби області Володимир Коваль наголосив, що через значні площі регіону й велику кількість диких тварин пероральна вакцинація не дає бажаного ефекту, а проведення авіаційної вакцинації нині неможливе.
Фахівці дійшли висновку, що найбільш дієвим заходом буде зменшення чисельності диких м’ясоїдних тварин. Екологічна комісія рекомендувала організувати санітарний відстріл.
