Мовний омбудсмен України Тарас Кремінь повідомив, що на перерві у навчальних закладах вчителі та діти повинні розмовляти тільки українською мовою, передає Луцьк24.
Омбудсмен зазначив, що освітнім процесом є вся діяльність, яка відбувається на території закладу освіти. Навчання повинно відбуватися державною мовою, тому і перерви також є освітнім процесом. Якщо діти та вчителі у хвилини відпочинку повертаються до російської мови, то ніякого сенсу у українській мові тільки під час уроків немає.
Кремінь впевнений, що необхідно посилити вимоги до виконання мовного закону. На його думку, допускати порушення у школі повинно бути заборонено, щоб якість освіти не страждала.
