У Держпродспоживслужбі розповіли, що в Україну з Перу через Польщу завезли партію токсичних авокадо. Від вживання цього продукту можна захворіти на онкологію легень та підвищити ризик смерті, передає Луцьк24.
Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області знайшли в авокадо з Перу токсин «Кадмій». У Держпродспоживслужбі попередили операторів ринку, які продають авокадо, про необхідність вилучити товар з обігу впродовж двох робочих днів. Також було звернення до споживачів: «Шановні споживачі! У разі виявлення в обігу цієї продукції, повідомляйте Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області за тел.: (0342) 511389, 511392 або звертайтесь до територіальних управлінь».
Кадмій є хімічним елементом, який може бути токсичним для людей і тварин у високих концентраціях. Вживання цієї речовини може викликати серйозні захворювання, а також інтоксикацію нирок, рак легенів та артеріальну гіпертензію.
