Міністр енергетики Герман Галущенко розповів, що 10 вересня Україна отримала паливо з США для 440-х реакторів. Дане постачання планувалось здійснити у 2025 році, однак війна прискорила процес, передає Луцьк24.
Міністр енергетики зазначив, що отримання американського ядерного палива є важливим кроком України для закінчення російської монополії. Ядерне паливо було виготовлене компанією Westinghouse спільно з українськими фахівцями.
«Енергоатом» став першою компанією у світі, якій вдалося замінити російське паливо на радянських реакторах ВВЕР-1000. Повідомляється, що у України вже є певні домовленості з іншими країнами, щоб замінити Росію у даному сегменті зовсім.
