У Луцьку було зафіксоване перевищення гранично допустимих концентрацій шкідливих для здоров’я речовин у повітрі.
Про це повідомили у Волинському обласному центрі з гідрометеорології, передає Луцьк24.
25 вересня у місті Луцьку відбулось перевищення граничних норм щодо вмісту деяких шкідливих речовин у повітрі. Зокрема, середньодобова концентрація формальдегіду становила 1,1 мг/м³, що перевищує встановлений норматив у 0,035 мг/м³. Також було зафіксовано перевищення допустимого рівня фенолу – його концентрація досягала 1,1 мг/м³ при нормативі 0,01 мг/м³.
Однією з причин забруднення можуть бути постійні скупчення машин, які використовують неякісне пальне. Постійні пожежі в області також впливають на якість повітря у обласному центрі.
Небезпека забрудненого повітря для людей
Формальдегід дійсно є небезпечною хімічною речовиною, яка може становити загрозу для здоров’я людей при підвищених концентраціях у повітрі.
Найчастіше забруднене повітря призводить до наступних симптомів отруєння:
- Подразнення очей, носа, горла та шкіри.
- Ускладнення дихання, кашель, бронхіт.
- Головний біль, запаморочення, втома.
- Канцерогенний ефект при тривалому впливі.
Найкраще вжити заходів для зниження концентрації формальдегіду, наприклад, забезпечити належну вентиляцію приміщень.
