На Волині суд визнав прикордонника винним у сприянні незаконному перетину державного кордону чоловіками призовного віку під час воєнного стану. Йдеться про 24 осіб, яким вдалося виїхати за межі країни через службову недбалість військовослужбовця.
Вирок у цій справі ухвалив Володимирський міський суд 25 лютого, передає Луцьк24.
Як встановило слідство, під час служби в пункті пропуску «Устилуг» обвинувачений не дотримувався вимог законодавства та посадових інструкцій. Зокрема, він формально ставився до перевірки документів і без належних підстав дозволяв виїзд чоловікам, які підлягали мобілізації.
У ході розгляду справи військовий повністю визнав свою провину та уклав угоду з прокуратурою. Суд врахував низку пом’якшувальних обставин: щире каяття, допомогу слідству, позитивну характеристику, а також участь у бойових діях.
Ще до затвердження угоди чоловік перерахував 150 тисяч гривень на підтримку Збройних Сил України.
За результатами розгляду справи йому призначили покарання у вигляді двох років позбавлення волі. Втім, це покарання замінили на службове обмеження для військовослужбовців на той самий строк із відрахуванням 10% грошового забезпечення в дохід держави. Це рішення дозволяє йому й надалі проходити службу.
Запобіжний захід у вигляді застави понад 121 тисячу гривень діяв до моменту набрання вироком законної сили. Після цього кошти повернули.
