Окупована російськими військами Запорізька атомна електростанція продовжує працювати лише через одну зовнішню лінію електропередачі після втрати основного джерела живлення.
Про це повідомив генеральний директор Рафаель Гроссі, передає Луцьк24.
За його словами, після відключення 24 березня лінії «Дніпровська» напругою 750 кВ станція отримує електроенергію тільки через резервну лінію «Феросплавна-1» на 330 кВ.
Упродовж цього часу на Запорізькій атомній електростанції вже тричі повністю зникало зовнішнє електропостачання, що вкотре посилило занепокоєння щодо ядерної безпеки об’єкта.
У Міжнародному агентстві з атомної енергії також заявили, що продовжують консультації з Україною та Росією щодо тимчасового локального припинення вогню. Такий крок необхідний для проведення ремонтних робіт та стабілізації ситуації навколо станції.
Крім цього, представники агентства повідомили про нові інциденти поблизу ЗАЕС та Енергодару, де мешкає більшість працівників станції.
За попередньою інформацією, у суботу неподалік машинного залу першого енергоблоку нібито впав безпілотник із вибухівкою. Вибуху не сталося, тому пошкоджень і постраждалих не зафіксували.
Водночас у МАГАТЕ зазначили, що не змогли незалежно підтвердити цей випадок. Адміністрація станції повідомила про інцидент лише через два дні, коли уламки вже прибрали.
Рафаель Гроссі наголосив, що поява дронів та вибухонебезпечних предметів поблизу атомної електростанції є неприпустимою, адже це суттєво підвищує ризики для ядерної безпеки.
