Із 1 серпня 2025 року в Україні запрацює система відкритого банкінгу, яка докорінно змінить підхід до безготівкових розрахунків. Тепер для оплати товарів та послуг більше не потрібно переказувати кошти між картками вручну або носити кілька карток різних банків — система сама розподілятиме суму між доступними рахунками.
Запровадження нового механізму дозволить здійснювати оплату однією банківською карткою, навіть якщо необхідна сума знаходиться на рахунках у кількох різних установах. У разі, якщо на головній картці не вистачатиме коштів, система автоматично «дотягне» суму з пов’язаних рахунків клієнта, без потреби в його втручанні.
Це стало можливим завдяки інтеграції відкритих API між банками. Такий підхід забезпечує обмін фінансовими даними в реальному часі та відкриває нові можливості як для користувачів, так і для банківських сервісів. Завдяки новації українці зможуть зручно управляти своїми коштами, а банківські застосунки отримають більше функцій.
У Нацбанку наголошують, що запуск відкритого банкінгу дасть новий поштовх для розвитку фінансових технологій в Україні, а також посилить конкуренцію між банками, змушуючи їх покращувати якість послуг і розширювати цифрові можливості.
